THE NATIONAL EXAMINATIONS COUNCIL OF TANZANIA
FORM TWO SECONDARY EDUCATION EXAMINATION (FTSEE) 2014 RESULTS
SOUTHERN HIGHLAND ZONE
CENTRE: S4401 - ST. JAMES KILOLO SECONDARY SCHOOL
School Overall Grade Summary  
 AB+BCDEF
F365845382280
M59664036402
TOT9512485742682
    CHGKEPCBB  
 R  IIEINHHI/  
 E  VSOSGYEOM  
 P  ITGWLSMLA  
 E  CORAIIIOT  
 A  SRAHSCSGH  
 T S.YPIHSTY.  
 E E..HL..R..  
CNORNAME OF CANDIDATEX..YI..Y..GPACLASS
0001 AGRIPINA PANGRASS MKAKATUFB+ABCB+BBCE3.4MERIT
0002 CATHERINE EMMANUEL KAVENGAFAAB+BAAB+B+B4.6DISTINCTION
0003 CATHERINE YOHANA LUOGAFB+B+BDB+EBB+E3.3MERIT
0004 CHRISTA SILAS SANGAFB+B+BCB+DCCC3.0MERIT
0005 CHRISTINA MOSES MFILIMAFB+B+CDBCBCD2.9MERIT
0006 DIANA VENANCE KIKOTIFAABCACBBB+4.0DISTINCTION
0007 DIANA SIMON MOBBOFB+ABCADBCD3.4MERIT
0008 EVONEA JOHN MHEPELAFB+BBCADBBD3.3MERIT
0009 HAMIDA RASHID BANGUFB+B+BDBDDCE2.6MERIT
0010 IRENE DENIS MTOVEFAAB+B+ADBB+D4.3DISTINCTION
0011 JACKLINE ALOYCE KIBIKIFAAB+CACBBB4.0DISTINCTION
0012 JENNIPHER EDWINE MWAKASEKELEFAB+B+BACB+B+D4.1DISTINCTION
0013 LOVENEY ABDALLAH MAHITAFAAB+CAB+B+AB+4.6DISTINCTION
0014 LUCIA GERBIHARDY MLYUKAFB+ABCB+DCB+B3.6DISTINCTION
0015 MARIAM KASHINDYE MSOMAFAAB+BAB+B+B+C4.4DISTINCTION
0016 MARTHA BEATUS NYATOFAAB+BAB+BBD4.1DISTINCTION
0017 NDIWELA MOPHAT SIMFUKWEFAB+BCABBB+C3.9DISTINCTION
0018 RUMINATA MATHEW MBATAFB+B+BCCCBCE2.9MERIT
0019 TAMIMA ABRUHAN MEDDAHFAB+BCB+EBBD3.4MERIT
0020 TULAWUYA RAPHAEL MTITUFB+B+BCB+DDBE3.0MERIT
0021 VENJIMARIA LAWLENCE KIHANGAFB+ABBAECCD3.4MERIT
0022 WITNESS JOSEPHAT CHANG'AFB+ACCB+CCCB+3.3MERIT
0023 YOANA WILLE KANJALIKAFB+B+DDB+CB+BB+3.6DISTINCTION
0024 ABDUL JAPHARY MWELEZAMB+B+BCACBBF3.4MERIT
0025 ABRAHAM NASHON MWAIKELAMB+B+B+BAB+BBA4.1DISTINCTION
0026 AMOS DAVID MATHIASMAAB+CAB+AB+A4.7DISTINCTION
0027 BONIFACE BEDA KUSENGEMAAABAB+B+BB+4.6DISTINCTION
0028 CHARITY DANIEL MBISIMAAABAAB+AA5.0DISTINCTION
0029 CHRISTOPHER TEOBALD MKONDAMAAB+CABBCC3.9DISTINCTION
0030 DAVID MOSES WANDIMAAACAB+B+BB+4.6DISTINCTION
0031 EMMANUEL MAGNUS MSEMWAMAB+B+CB+CBBC3.6DISTINCTION
0032 ERICK COSMAS SIMFUKWEMB+AB+CAAB+B+C4.4DISTINCTION
0033 ERICK DEOGRATIUS MANYAMAMAABCACCB+C3.7DISTINCTION
0034 FRANK BLEACHED MBAGAMAB+BCACB+CB3.7DISTINCTION
0035 GOODLUCKY NAZARETH ILOMOMAB+B+CABBB+D4.0DISTINCTION
0036 INNOCENT ROBERT MWANGAMILAMAAB+B+AB+B+AC4.6DISTINCTION
0037 JACKSON PAUL ULUNGIMB+B+B+CB+DBBF3.4MERIT
0038 LONGINO MENAS SEVERINOMB+AB+CABBBD3.9DISTINCTION
0039 LUGANO DAUDI KALINGAMB+B+B+BCB+BB+B+3.9DISTINCTION
0040 MICHAEL EVARISTE TASIANOMB+ACDACBCB3.4MERIT
0041 MUGANYIZI BAIS NSIIMAMB+AB+BACCBB3.9DISTINCTION
0042 NORBETH JAPH CHAULAMAAB+BABB+AB+4.6DISTINCTION
0043 SEBASTIAN SALVIUS KOMBAMAB+B+CACB+B+C4.0DISTINCTION
0044 STEVEN OSIA NZOWAMB+AAB+AB+B+AA4.7DISTINCTION
0045 THOMAS WAMBURA DEUSMAB+BBBBBBB+3.6DISTINCTION
0046 WILLIAM JUSTIN PETERMB+B+B+CB+CCBC3.3MERIT
 AF101200121010
 M131340182144
 B+F13107183574
 M101014237965
 BF01135221273
 M00471510103
 CF0021317483
 M0011318337
 DF001407208
 M000101002
 EF000003005
 M000000000
 FF000000000
 M000000002